0

کود سیاه برای گلهای آپارتمانی

کود سیاه

کود سیاه به دلیل داشتن عنصر، فسفر و خاصیت ضد آفات می تواند گیاهان را در مقابل انواع بیماری‌ها حفظ کرده و میزان سوخت و ساز در ریشه گیاهان را افزایش دهد؛ لذا کود سیاه باعث تسریع در رشد و نمو آن ها شده و میزان بازدهی گیاهان را افزایش میدهد؛ به همین منظور در پرورش گیاهان از کود سیاه و سفید برای ایجاد گل، دانه، رشد و تقویت ریشه گیاهان استفاده می شود.
طریقه مصرف کود سیاه به این صورت است که، محصول را با آب رقیق کرده و به روش سم پاشی یا از طریق آبیاری و اضافه کردن به خاک مصرف می کنند تا از مزایای آن استفاده شود.

برای تعیین میزان مصرف کود سیاه در هر هکتار، باید به مقدار مواد معدنی در هر کیسه از کود دقت کنید؛ زیرا این کیسه ها بیشتر در وزن های ۲۵ تا ۵۰ کیلویی تولید می شوند و باید کشاورز از میزان مواد معدنی در کود آگاهی داشته باشد.

کود سیاه

کود های گیاهی و حیوانی

کود اوره برای گیاهان آپارتمانی

امروزه از کود اوره برای گلدان و رشد گیاهان و گلها استفاده می شود؛ اوره یکی از بهترین کودها برای رشد گلها و گیاهان آپارتمانی است و این کود دارای عناصری مانند: فسفات، نیتروژن و پتاسیم است که تاثیر این محصول در رشد گل و گیاه دلیل استفاده از آن است.
از دغدغه های کشاورزان دیر ثمر دهی درختان و گیاهان یا میزان برداشت کم محصول است؛ در این راستا استفاده از کود فسفات برای درختان باعث رشد بهتر درختان و میزان بازدهی بیشتر محصولات کشاورزی شده است.

این مقاله از دست ندید!  شمعدانی در زمستان

استفاده از کود سیاه در تغذیه و رشد گیاهان مختلف

همانطور که می دانید زعفران جزء تولیدات با ارزش و گرانبها در کشور است؛ لذا برای بازدهی هرچه بیشتر این محصول از کود سیاه استفاده می شود؛ که بیشترین رشد زعفران با کود حیوانی (کود سیاه) گاوی است.
در کنار این محصولات از کود سیاه برای گوجه فرنگی و تقویت بوته‌ها و میوه های این گیاه که از محصولات پر مصرف داخلی است استفاده می شود؛ چرا که بوته گوجه فرنگی برای رشد و بازدهی کافی به عناصر مختلف غذایی احتیاج دارد و در صورت کمبود آنها باعث ضعیف شدن بوته ها و برداشت کم محصول می شود.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *