0

چطور موخوره را از بین ببریم

موخوره

قاتل موخوره

یکی از مواردی که در استایل افراد بسیار حائز اهمیت است داشتن موهای زیبا است این مورد برای خانم ها از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار می باشد چرا که اغلب خانم ها مو های بلند و پرپشت و بدون عارضه را دوست دارند.

افراد معمولا با دیدن نوک شکسته ی مو های خود بسیار نگران می شوند. یکی از مواردی که در اصطلاح می تواند قاتل موخوره باشد مصرف مواد پروتئینی است چرا که اغلب آسیب های مربوط به مو به دلیل کمبود آمینو اسید ها بروز می کند در چنین حالتی مو شکل طبیعی خود را از دست می دهد و به چند شاخه تبدیل می شود.

وجود موخوره در مو ها سبب کدر شدن مو های افراد می گردد و همین امر سبب ضعیف شدن مو ها و ریزش مو خواهد شد. خانم هایی که مشکل مو خوره دارند باید تا حد امکان از دکلره کردن مو های خود پرهیز نمایند و اگر به رنگ کردن مو علاقمندند سعی کنند که از مواد طبیعی مانند حنا برای رنگ دهی به موهایشان استفاده کنند.

موخوره

چگونه موخوره را از بین ببریم

داشتن مو هایی براق و زیبا جزء ملزومات زیبایی یک فرد محسوب می گردد در واقع آن چیزی که در زیبایی مو بسیار حائز اهمیت است سالم بودن و سالم ماندن آن می باشد و خیلی مهم نیست که اندازه ی مو چه مقدار است مو های سالم همیشه زیبایی زیادی را به ارمغان می آورند.

سوال بسیاری از خانم ها این است که چگونه می توان موخوره را از بین ببریم؟ و ظاهری زیبا را به ارمغان آورد برای این کار راه های زیادی وجود دارد از کوتاهی گرفته تا انواع روغن مالی ها، البته همه ی این راه ها برای افراد مفید نمی باشد چرا که هر فردی با یک روش درمانی بهبود می یابد.

افراد برای اینکه کمتر دچار عارضه ی موخوره شوند بهتر است که کمتر از وسایلی مانند اتو مو و سشوار استفاده نمایند چرا که این موارد باعث آسیب های جبران ناپذیری به مو های شما خواهد شد.

درمان خانگی موخوره

درمان های خانگی موخوره بسیار زیاد می باشد که افراد ممکن است بر اساس تجربه ی خود آن را به شما پیشنهاد دهند. اولین راه کار برای از بین بردن و جلوگیری از موخوره نوک گیری مو ها می باشد. بهتر است ماهی یک بار مو های خود را کوتاه نمایید تا از پیشرفت موخوره جلوگیری نمایید. دومین راه کار این است که از شامپو های ضد موخوره استفاده نمایید‌. این نوع از شامپو ها از دو شاخه شدن و آسیب مو ها جلوگیری خواهد کرد.

این مقاله از دست ندید!  فواید استفاده از آب نمک برای دندان‌ها

اغلب افراد به خاطر استفاده ی زیاد از ژل و انواع ماسک مو ها دچار موخوره می شوند بنابراین این افراد سعی کنند در طی درمان خود از مصرف چنین موادی بر روی مو های خود خودداری نمایند. برای جلوگیری و رفع موخوره هر روز مو های خود را شانه نمایید و بهتر است از شانه های چوبی و شانه های پلاستیکی استفاده کنند چرا که گردش خون را افزایش داده باعث تقویت مو ها می گردد.

چگونه موخوره را با قیچی بگیریم

برخی افراد در منزل اقدام به از بین بردن موخوره می کنند و مو ها را تا حدی که موخوره دیگر پیدا نباشد از بین می برند. حال سوال این است که چگونه موخوره را با قیچی بگیریم؟ برای این کار کافی است که مو های خود را از پشت سر ببندید سپس قسمت بسته شده را به سمت جلوی صورت بیاورید و با نوک قیچی اقدام به کوتاهی قسمت هایی که به موخوره زده اند نمایید.

راه های دیگری نیز برای کوتاهی مو وجود دارد مثلا برخی از افراد مو های خود را می پیچانند و قسمت هایی که به صورت وز شد از آن بیرون می زند را با قیچی کوتاه خواهند کرد. و این کار را هفته ای یک بار انجام می دهند که بسیار موثر خواهد بود. البته در آرایشگاه های زنانه دستگاه های زیادی برای گرفتن موخوره وجود دارد افراد باید دقت نمایند که تاثیر این دستگاه ها موقتی است و بعد ها حتی ممکن است که حتی باعث افزایش موخوره در شما نیز شود.

شامپو برای درمان موخوره

شامپو برای درمان موخوره در بازار به تعداد زیادی موجود می باشد که می توانید آن ها را تهیه نمایید البته همه ی آن ها موثر نمی باشند و بهتر است که در این زمینه از تجربیات افراد مختلف استفاده نمایید. برخی از افراد ترجیح می دهند که به جای استفاده از شامپو های گران قیمت از موادی مانند گل ختمی استفاده نمایند. گل ختمی علاوه بر نرمی و لطافت مو سبب لطافت و تقویت مو می شود در نتیجه می تواند به کاهش موخوره در افراد کمک نماید. استفاده از شامپو های گیاهی که کف کمتری دارند نیز بسیار مناسب می باشد.

این مقاله از دست ندید!  راهنمایی استفاده از سبزیجات مفید برای سلامت کلیه

افرادی که مستعد موخوره هستند باید هفته ای یک بار مو های خود را چک نمایند تا اگر احیانا دچار موخوره شده بودند آن را ببیند و تا زود است برای رفع آن چاره ای بیندیشند. شامپو هایی که مو ها را کراتینه می کنند و همچنین مواد کراتینه نیز سبب ایجاد موخوره های زیادی در افراد مختلف می گردد.

موخوره شدید

درمان موخوره شدید
درمان موخوره شدید بسیار سخت می باشد افرادی که موخوره های آن ها نصف ساقه مو را فرا گرفته است باید حتما مو های خود را کوتاه نمایند چرا که این نوع از موخوره هیچ بهبودی ندارد و بهتر است تا وقتی زود است اقدام به درمان نمایند.

برخی از افراد نیز سعی می کنند از اسپری ها برای درمان مو های خود استفاده نمایند البته که چون این مواد شیمیایی هستند بدتر به ساقه ی مو آسیب می زند بنابراین سعی کنید برای درمان مو های خود از مواد طبیعی مثل سدر و… استفاده نمایند.

زیبایی مو ها امری بسیار مهم می باشد برای از بین بردن موخوره های شدید می توانید از مخلوط آب و سرکه استفاده نمایید و در آخر حمام مقداری از آن را روی سر خود بریزید سپس آب بکشید می تواند موخوره را تا حد زیادی درمان نماید.

اگر موخوره را کوتاه نکنیم چه میشود

یک سوال برای اغلب افراد وجود دارد این است که اگر موخوره را کوتاه نکنیم چه میشود؟ در یک کلام باید بگوییم کسی که دچاره عارضه موخوره می باشد اگر موهایش را کوتاه نکند قطعا باید با مو های بلند برای همیشه خداحافظی کند چرا که چنین عارضه ای فقط با کوتاهی درمان پذیر است.

اگر موخوره درمان نشود کم کم به سمت پیاز مو می آید و سبب عارضه های زیادی مانند کچلی و ریزش برای فرد می گردد. قطعا درمان پیاز مو وقتی دچار عارضه های شدیدی شده باشد بسیار سخت می باشد و ممکن است وقت و هزینه ی زیادی را از فرد بگیرد.

انواع زیادی از موخوره وجود دارد که افراد باید مراقب باشند که ساقه ی مو و مخصوصا پیاز مو دچار آسیب نشود. افراد باید سعی کنند شب هنگام روغن مالی را به کف سر خود داشته باشند تا از ریزش و موخوره و… جلوگیری نمایند.

این مقاله از دست ندید!  راهکارهای درمان سینوزیت به روش سنتی

موخوره شدید

فیلم از بین بردن موخوره

فیلم از بین بردن موخوره در اینترنت بسیار زیاد می باشد و شما می توانید برای ایده گیری جهت از بین بردن موخوره از آن ها استفاده نمایید. برخی از افراد که تحت شیمی درمانی می باشند موخوره ی شدیدی را تجربه می کنند و بعد از آن مو های آن ها شروع به ریزش خواهد کرد این افراد بهتر است در طی درمان مو های خود را از ته بتراشند و بعد از درمان اقدام به بلند کردن مو های خود نمایند.

برخی از افراد نیز موخوره ی پر مانند دارند یعنی اینکه مو های آن ها مانند پر شروع به شاخه شاخه شدن می کند این قبیل از موخوره بیشتر در افرادی که به طور مکرر با استفاده از رنگ های شیمیایی مو های خود را رنگ می کنند دیده می شود. بنابراین افرادی که با این قبیل از مواد سروکار دارند انتظار نداشته باشند که پوست و موی خوبی را داشته باشند.

نوع دیگری از موخوره وجود دارد که نوک ساقه ی مو دو شاخه شده و اغلب افراد با این نوع از موخوره مواجه می شوند. دو شاخه شدن مو می تواند با کوتاه کردن آن کاملا برطرف شود و بعد از آن می توان با روغن مالی هایی که روی نوک مو انجام می شود سبب تقویت مو گردید.

بهترین روغن برای از بین بردن موخوره

روغن های زیادی برای پیشگیری و درمان موخوره وجود دارد. از جمله ی آن می توان به روغن نارگیل و خار مریم اشاره نمود. اما بر اساس تجربه ی افراد بهترین روغن برای از بین بردن موخوره روغن خار مریم اصل می باشد که بهترین مکمل برای تقویت مو است و می تواند سبب رشد مو ها گردد. افراد می توانند روغن خار مریم را روی برس و شانه ی خود بزنند و با آن مو های خود را شانه کنند اینگونه از موخوره نیز به میزان زیادی جلوگیری می کنند. یکی دیگر از روغن ها که بعد از روغن خار مریم برای پوست و مو بسیار مفید می باشد روغن بادام شیرین است که می توان آن را بر کف سر ریخت و مو ها را با آن ماساژ داد هم در زیبایی مو موثر است هم سبب جلوگیری از موخوره و بیماری های دیگر خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *