0

موثرترین ابزار برای رهایی از اعتیاد به گوشی (تلفن همراه)

اعتیاد به گوشی

اعتیاد به گوشی، عامل اصلی برای دوری از خانواده، کمبود تمرکز در کارهای اصلی و مشکلات دیگر بسیار است. اگرچه قطع ارتباط با گوشی موبایل سخت است، اما باید تمرین کنیم تا کمتر از آن استفاده کنیم و روابط خانوادگی خود را تقویت کنیم و با تمرکز بیشتر به کارهایمان بپردازیم. در این مقاله، ما قصد داریم اپلیکیشن‌هایی را برای رهایی از اعتیاد به گوشی معرفی کنیم. با استفاده از این اپلیکیشن‌ها، می‌توانید بهبودی در سبک زندگی خود برای خود ایجاد کنید. با ما همراه باشید.

۵ ابزار برای رهایی از اعتیاد به گوشی

در ادامه، قصد داریم به بررسی ادامه اپلیکیشن‌های پیشنهادی برای رهایی از اعتیاد به گوشی بپردازیم:

 1. OFFTIME
  این برنامه به شما کمک می‌کند تا از گوشی خود جدا شوید. برای این منظور، فقط به برنامه دسترسی‌های لازم را اعطا کنید و لیستی از برنامه‌هایی که نمی‌خواهید مسدود شوند (مانند Google Chrome یا Skype و غیره) را وارد کنید.
 2. Forest
  این اپلیکیشن با ارائه یک تجربه بازی‌سازی مسئولانه، شما را تشویق می‌کند تا از استفاده زیاد از گوشی خودداری کنید. با کاشتن درختان مجازی در اپلیکیشن، شما می‌توانید زمانی که از گوشی دور هستید را ثبت کنید و درختان خود را رشد دهید.
 3. Moment
  Moment یک برنامه ردیابی است که به شما کمک می‌کند زمان استفاده خود از گوشی را مدیریت کنید. با رصد عادات استفاده از گوشی خود، می‌توانید زمان بیشتری را برای فعالیت‌های مفید و مهم اختصاص دهید.
 4. Flipd
  این برنامه شما را به یک چالش گذاشته و به شما کمک می‌کند تا از استفاده اضافی از گوشی خودداری کنید. با تنظیم زمان‌هایی که می‌خواهید از گوشی دور بمانید، این برنامه به شما امکان می‌دهد تا به چالش‌ها و فعالیت‌های دیگر بپردازید.
 5. Space
  Space یک برنامه مدیریت زمان است که به شما کمک می‌کند تا زمانی که با گوشی خود سپری می‌کنید را کنترل کنید. با ارائه آمار و گزارش‌های جذاب، شما می‌توانید میزان استفاده خود از گوشی را مشاهده کنید و بهبودی در الگوهای استفاده خود ایجاد کنید.
این مقاله از دست ندید!  جالبه بدانید تحصیلکرده ها زندگی سالم تر و عمر طولانی تری دارند

با استفاده از این ابزارها، شما می‌توانید بهبودی در مدیریت اعتیاد به گوشی خود داشته باشید و زمان بیشتری را برای موارد مهم و مفید در زندگی خود اختصاص دهید.

ما می‌دانیم که گوشی موبایل، مهمترین مانع برای تقویت روابط خانوادگی و بزرگترین مانع برای تمرکز در انجام کارهای مهم است. باید راهی برای رهایی از عادت چک کردن مداوم گوشی وجود داشته باشد. در این مقاله، لیستی از بهترین برنامه‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید بدون خاموش کردن تلفن همراه خود، از گوشی دور شوید یا بهتر است بگوییم استفاده‌ی خود از گوشی را مدیریت کنید.

این برنامه‌ها در واقع دسترسی شما را به برنامه‌های زمان‌بر مانند شبکه‌های اجتماعی، بازی‌ها و غیره محدود می‌کنند و فعالیت‌های شما را مدیریت خواهند کرد، به طوری که در هر روز تنها در ساعات مشخصی از گوشی استفاده کنید. با استفاده از این برنامه‌ها، علاوه بر مدیریت استفاده از گوشی، می‌توانید هر برنامه مورد نظر خود را قفل کرده و اجازه ندهید بدون قفل باز شود، که این امر برای حفظ امنیت گوشی شما مفید است. در روند ترک یک عادت، ما مجبوریم روشی پیدا و اجرا کنیم. ترک عادت چک کردن گوشی بدون شک تغییرات قابل توجهی را در زندگی شخصی و حرفه‌ای شما به همراه خواهد داشت.

 

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *