0

شناخت ۱۳ موضوعی که مردان هرگز به زنان نمی‌گویند

Recognition of men to women

تمام مردان باور دارند که زنان دارای اسرار فراوانی هستند و به سختی می‌توان به رازهای درون آن‌ها پی برد. این اعتقاد تا حدودی واقعی است و به طور کلی، زنان از لحاظ شخصیتی پیچیده‌تر از مردان هستند. البته، این موضوع بدان معنا نیست که مردان هیچگونه رمز و رازی ندارند؛ بلکه مردان نیز ویژگی‌های شخصیتی خاصی دارند که ممکن است برای زنان قابل درک نباشد یا آن‌ها از آن بی‌خبر باشند. در ادامه، به ۱۳ موردی اشاره خواهیم کرد که مردان هیچ‌گاه به زنان نخواهند گفت.

1- من علاقه‌مند به دختران با اعتماد به نفس بالا هستم

در واقع، قضاوت مردان درباره زنان مشابه قضاوت زنان درباره خودشان است. به عبارت دیگر، مردان به زنان به همان صورتی نگاه می‌کنند که زنان به خودشان نگاه می‌کنند. به همین دلیل، مردان تمایل دارند که یک زن با شخصیت کاریزماتیک و قد و قواره مناسب را به عنوان یک الگوی مشهور ترجیح دهند. احتمالاً سخت است باور کرد، اما اعتماد به نفس بالا باعث جذابیت فردی یک زن به طور چشمگیری بیشتر از ظاهر او خواهد شد.

2- اهمیت قیافه ظاهری تو برای من دارد

اما مردان عموماً به این موضوع علاقه‌ای ندارند که زن یا نامزدشان آیا لباس‌های به روز و بهترین را به تن دارند یا خیر. آن‌ها فقط می‌خواهند محبوب خود را با یک استایل جذاب و هوشمندانه ببینند، به طوری که جذابیت او در حداکثر رونق باشد اما به سطح افراطی نرسد. به خاطر داشته باشید که مردان از طریق چشمانشان عاشق می‌شوند.

3- نمی‌دانم چگونه این کار را انجام دهم

برای مردان، “مرد بودن” در نظر زنان بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل، آن‌ها هر کار یا درخواستی از جانب محبوبشان را رد نمی‌کنند، حتی اگر توانایی انجام آن کار را نداشته باشند یا مطمئن باشند که در انجام آن موفق نخواهند بود. آن‌ها نیاز دارند که در مقابل محبوبشان به عنوان یک فرد قوی و باهوش نمایان شوند. به همین دلیل، حتی اگر هیچ اطلاعاتی درباره تعمیر سشوار نداشته و حتی در زندگیشان هرگز پیچ گوشتی در دست نگرفته باشند، آن‌ها آماده و داوطلب می‌شوند تا سشوار محبوب خود را تعمیر کنند و دست به کار شوند.

4- وقتی زنان سوالات زیرکانه و مکارانه می‌پرسند، ما احساس سردرگمی می‌کنیم

زنان از پرسیدن سوالاتی مانند “آیا من چاق هستم؟” لذت می‌برند، در حالی که مردان معمولاً در مواجهه با اینگونه سوالات اضطراب و سردرگمی می‌کنند و نمی‌دانند چه جوابی بدهند. تنفر مردان از پاسخ دادن به این سوالات را نمی‌توان به صورت کلمات بیان کرد. اگر لباسی که زن پوشیده باعث می‌شود او چاق‌تر به نظر برسد، مرد به سرعت درک خواهد کرد که این موضوع رخ داده است، اما باز هم به این ظاهر جدید استقبال خواهد کرد (علی‌رغم احساس درونی واقعی خود)، زیرا باور دارد که محبوبش به دنبال تحسین شدن است و باید همیشه در این موارد واقعیت را نادیده گرفته و نظر مثبت خود را اعلام کند.

این مقاله از دست ندید!  راه‌های درمان خانگی برای لق شدن دندان و ترفندهای ثابت نگه داشتن دندان

5- من قادر به انجام این کار نیستم

مردان همواره علاقه‌مندند با دیگران رقابت کنند و این واقعیت را همه زنان نیز می‌دانند. به عنوان مثال، آنها در کوچکترین مسائل و رقابت‌ها خود را با دوستانشان مقایسه می‌کنند و از اعتراف به شکست نفرت دارند. به طور کلی، مردان از آنجا ناراضی هستند که در مقابل محبوبشان کمترین کاستی داشته باشند و نشان دهد که قادریتی در چیزی یا انجام یک کار خاص را ندارند.

6- من حسادت می‌کنم

مردان عموماً احساسات خود را به طور صریح بیان نمی‌کنند. وقتی یک مرد محبوبش را در حال صحبت با یک مرد دیگر مشاهده می‌کند، او احساس درونی خود را آشکار نمی‌کند. اما باید بدانید که پشت این چهره بی‌تفاوت، یک حسادت بزرگ پنهان شده است.

7-من از دوست یا خواهر تو لذت می‌برم

این موضوع بسیار ساده است: اگر شما نیز احساس می‌کنید که دوست یا خواهرتان از لحاظ جذابیت و فرم بدنی بهتر از شما هستند، باید بدانید که مردان این موضوع را متوجه می‌شوند و نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند. آنها از این نوع افراد لذت می‌برند و درباره آن فکر می‌کنند، اگرچه هیچ وقت درباره آن با شما صحبت نمی‌کنند. این احمقانه است که فکر کنید عشق به شما چشمان آنها را کور خواهد کرد.

8-ما نیز به دقت شما را مورد بررسی قرار می‌دهیم

بانوان باید بدانند که اگر یک آقا شما را به یک کافی‌شاپ یا رستوران دعوت کند تا درباره انتخاب لباس عروس صحبت کنید، باید از این کار خودداری کنید. صحبت‌های دوستانه محدود، جوک‌های ملایم و لبخندهای گاه و بیگاه، همه نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد او از شما خوشش می‌آید، اما این معنی را ندارد که او تصمیم خود را برای زندگی مشترک با شما گرفته است.

این مقاله از دست ندید!  تفاوت‌های کلیدی بین اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی

9-ما از تصدیق شما خوشحال می‌شویم

به طور معمول، قاعده این است که مردان باید همواره زنان را تایید و تحسین کنند، اما مردان نیز دوست دارند که از آنها تعریف و تمجید شود. مردان همچنین نیاز به دریافت نظرات عاشقانه و نگاه‌های مهربان دارند و این مسائل کوچک می‌توانند همه چیز را تغییر دهند. آنها همچنین دوست دارند لباس‌ها و ظاهری را انتخاب کنند که مورد تحسین والدینشان قرار گیرد.

10-ما نیز از چیزهای زنانه لذت می‌بریم

بله، این کاملاً درست است: ناخن‌های تمیز و مرتب و پوست نرم نشان‌دهنده این است که فرد به خوبی به خودش می‌رسد و زنان نیز از این مورد استقبال خواهند کرد. حتی مردان علاقه دارند که برخی از سریال‌های به اصطلاح زنانه را تماشا کنند. اما معمولاً آنها این موضوع را پنهان می‌کنند، زیرا مردان چنین سریال‌هایی را به طور کامل درک نمی‌کنند و فقط برای سرگرمی و استراحت آنها را تماشا می‌کنند.

11-من می ترسم از همه چیز

مردان هیچگاه از ترس‌هایشان صحبت نخواهند کرد. اما هر فردی فوبیای خاص خود را دارد و این مورد درباره مردان نیز صحت دارد. آنها هیچگاه به شما نخواهند گفت که از تاریکی یا سوسک می‌ترسند، زیرا نمی‌خواهند نقاط ضعف خود را آشکار کنند. اما باید انتظار داشته باشید که با دیدن یک سوسک، خود را قابل مشاهده کنند.

12-من مهار کننده احساسات خودم هستم

قله‌ی صحنه‌های عاشقانه در یک فیلم عاشقانه که زن را به گریه می‌اندازد، می‌تواند مردان را نیز به همان اندازه تحت تأثیر قرار دهد. تنها تفاوت این است که آنها به جای نشان دادن حس مهربانی، به شدت به شما می‌گویند که دارید یک فیلم بی‌معنی و احمقانه تماشا می‌کنید و در همان زمان به طور پنهانی اشک‌هایشان را پاک می‌کنند.

13- ما بدون دلیل قلب زنان را نمی‌شکنیم

مردان، اگر به طرف مقابلشان علاقه داشته باشند، هرگز او را ترک نخواهند کرد. آنها هیچ کاری را بدون دلیل انجام نمی‌دهند و اگر مجبور شوند کسی را ترک کنند در حالی که به او علاقه دارند، آن دختر همواره در قلب آنها جایی خواهد داشت. به همین ترتیب، اگر کسی را بدون دلیلی ترک کند، دلیلی وجود دارد که به نظر خودش قانع کننده است.

آیا مردان همیشه دلیل خاصی برای ترک کردن زنان دارند؟

نه، مردان همیشه دلیل خاصی برای ترک کردن زنان ندارند. در برخی موارد، ممکن است مردان تصمیم به ترک رابطه بگیرند بدون اینکه دلیل واضح و قابل توضیحی را بیان کنند. این ممکن است به علت عوامل مختلفی باشد از جمله عدم سازگاری، اختلاف‌های جدی در ارزش‌ها و اهداف، عدم رشد شخصیتی متناسب با یکدیگر، مشکلات ارتباطی یا حتی از دست دادن علاقه و احساسات عاطفی. در برخی موارد، عدم دلگرمی و علاقه به رابطه و نیازهای فردی نیز می‌تواند دلیل ترک را تشکیل دهد. بنابراین، ترک رابطه ممکن است بدون دلیل خاصی اتفاق بیافتد، اما در اکثر موارد، دلایلی وجود دارد که مردان را به ترک رابطه می‌اندازد.

این مقاله از دست ندید!  ماسک برای رشد سریع مو

چگونه می‌توانم رشد شخصیتی خود را در رابطه بهبود دهم؟

رشد شخصیتی در رابطه یک فرایند پیچیده و پیوسته است. اما در ادامه، چند راهنمای کلی برای بهبود رشد شخصیتی در رابطه را برایتان شرح می‌دهم:

 • خودآگاهی: اولین قدم برای رشد شخصیتی، افزایش خودآگاهی است. شناخت دقیق از خودتان، ویژگی‌ها، نقاط قوت و ضعفتان و الگوهای رفتاریتان می‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از خودتان و تأثیر آن در رابطه پیدا کنید.
 • ارتباط با خود: وقتی با خودتان به ارتباط برسید و به نیازها، ارزش‌ها و اهدافتان توجه کنید، قادر خواهید بود روابط بهتری را با دیگران برقرار کنید. پرسش‌هایی مانند “چه چیزهایی برایم مهم است؟” و “چه ارزش‌هایی را دنبال می‌کنم؟” می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند.
 • ارتباط با شریک: ارتباط صادقانه و باز با شریک عاطفیتان بسیار مهم است. بحث و گفتگو در مورد نیازها، احساسات، انتظارات و مشکلات باعث می‌شود که رابطه شما قوی‌تر و صمیمی‌تر شود. به شریک خود به عنوان یک همکار در رشد شخصیتی تان نگاه کنید.
 • توانایی همبستگی: توانایی همبستگی و همراهی با شریکتان در مواقع سخت و خوشحالی بهبود رابطه را تقویت می‌کند. به شریک خود حمایت کنید و به او نشان دهید که در کنارش هستید.
 • یادگیری مهارت‌های ارتباطی: مهارت‌های ارتباطی موثر، مانند گوش دادن فعال، اظهار نظر صادقانه و ارتباط غیرخنثی، می‌تواند به شما کمک کند رابطه را بهبود بخشید و مشکلات را بهتر حل کنید.
 • پذیرش تغییر: رشد شخصیتی نیازمند تغییر و تکامل است. این شامل انعطاف‌پذیری، آمادگی برای یادگیری و تغییر الگوهای رفتاری نامطلوب می‌شود. به خود اجازه دهید به مرور زمان تغییر کنید و به سمت بهتر شدن پیش بروید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *