0

با بهترین مکمل های ضد سرطان آشنا شوید

مکمل های ضد سرطان

مکمل های ضد سرطان، مکمل هایی هستند که برای تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از وقوع سرطان به کار می روند. متاسفانه امروزه بیماری سرطان بسیار شایع شده است. به همین دلیل بیشتر افراد مدام نگران اند که به این بیماری مبتلا شوند. زیرا سرطان می تواند سلامتی فرد را مختل نماید.

مصرف این مکمل ها هم برای افراد سالم و هم برای افراد مبتلا به سرطان که در دوره درمان قرار دارند، بسیار مفید است. این مکمل ها با ترکیبات خاصی که دارند می توانند تا حدودی موجب افزایش استقامت فرد در برابر انواع سرطان ها شوند. در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با مفیدترین مکمل های ضد سرطان و ویتامین ها مفید ضد سرطانی آشنا کنیم.

آشنایی با مکمل های ضد سرطان

مکمل های ضد سرطان
مکمل های ضد سرطان، مکمل هایی هستند که برای جلوگیری از ابتلاء به سرطان و یا کمک به درمان این بیماری مصرف می شوند. این مکمل ها به صورت قرص، پودر، آمپول و مایعات در دسترس هستند. مکمل های آنتی کنسر دارای انواع ویتامین ها، آمینو اسیدها و مواد معدنی مفید و لازم برای بدن می باشند. در واقع ترکیبات موجود در این مکمل ها به بدن کمک می کنند تا با سلول های سرطانی جنگیده و از پیشرفت بیماری و خطرناک شدن آن جلوگیری نمایند.

مصرف مکمل های ضد سرطان برای کسانی که در طول دوره درمان این بیماری قرار دارند بسیار مفید است. درمان سرطان از راه داروهای خوراکی و یا پرتودرمانی انجام می شود. این روش های درمانی خود دارای عوارض مختلفی برای بدن بیمار هستند. این مکمل ها تا حدودی زیادی می توانند عوارض مربوط به درمان سرطان را کاهش داده و به بهبود هرچه سریع تر بیماران سرطانی کمک کنند.

مکمل های ضد سرطان چگونه عمل می کنند؟

مکمل های ضد سرطان
مکمل های ضد سرطان از دو طریق می توانند کارکرد خود را در بدن نشان دهند. اولین مورد تقویت سیستم ایمنی بدن و دومین مورد کاهش عوارض ناشی از درمان سرطان مانند شیمی درمانی و پرتو درمانی می باشد. سرطان بیماری است موجب سرکوب شدید سیستم ایمنی بدن می شود. در واقع سلول های سرطانی می توانند تعداد گلبول های سفید داخل خون را به شدت کاهش دهند. در نتیجه بدن در برابر عفونت ها و سایر بیماری ها نیز کاملا بی دفاع می شود. تقویت سیستم ایمنی بدن با افزایش تعداد گلبول های سفید در بدن صورت می گیرد.

این مقاله از دست ندید!  علت و راههای درمان سردرد بعد از زایمان چیست؟

عملکرد دیگر مکمل های ضد سرطان جهت کاهش عوارض ناشی از درمان سرطان در بدن است. در واقع هم خود سرطان و هم روش های درمانی آن می توانند عوارض و ضررهای خاصی برای بدن داشته باشند. این مکمل ها با ترکیبات فوق العاده مفیدی که دارند می توانند عوارض موجود در بدن بیمار را کاهش دهند.

آیا مکمل های ضد سرطان می توانند صد در صد از بروز سرطان جلوگیری کنند؟

برخی فکر می کنند که مکمل های ضد سرطان توانایی معجزه داشته و می توانند صد در صد بدن را در برابر سرطان ایمن کنند. و یا این که این مکمل ها قادر هستند سرطان را درمان کنند. این تصورات و دیدگاه ها درباره این مکمل ها کاملا اشتباه است. زیرا هیچ دارو و هیچ خوراکی نمی تواند بدن را به صورت صد در صد در برابر سرطان مقاوم سازد.

مکمل های ضد سرطان تنها می توانند موجب افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن شده و احتمال ابتلاء به سرطان را کاهش دهند. بنابراین هیچ تضمینی برای صد در صد ضد سرطان بودن هیچ مکمل و قرصی وجود ندارد. البته این بدین معنی نیست که مصرف مکمل های ضد سرطان در عدم ابتلاء به سرطان بی تاثیر است. اتفاقا مصرف این مکمل ها می تواند تا حدودی موجب مقاومت بدن در برابر انواع سرطان ها شود.

ویتامین ضد سرطان چیست؟

ویتامین ضد سرطان
ویتامین ها جزء مهم ترین و موثرترین ترکیبات آلی مکمل های ضد سرطان هستند. ویتامین ها برای متابولیسم صحیح بدن و مقاومت سیستم ایمنی بدن کاملا ضروری می باشند. کمبود این ترکیبات آلی یا عدم حضور یکی از آن ها می تواند بدن را با مشکلات جدی رو به رو سازد. ویتامین ها تاثیر بسزایی در تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر سلول های سرطانی دارند. در نتیجه جا دادن ویتامین ضد سرطان در جدول رژیم غذایی بیماران ضروری است. البته نمی توان همه ویتامین ها را به عنوان ویتامین ضد سرطان معرفی کرد. زیرا برخی از این ترکیبات آلی بیشتر از بقیه خاصیت ضد سرطانی دارند. در ادامه به معرفی برخی از این ویتامین های مفید برای سرطان می پردازیم.

مکمل های ضد سرطان: ویتامین D

یکی از ترکیبات بسیار مهم مکمل های ضد سرطان، ویتامین دی است. تحقیقات نشان داده است که سطح ویتامین دی بسیاری از مبتلایان به بیماری سرطان پایین است. ویتامین دی برای رشد و تقسیم صحیح سلولی الزامی می باشد. حال کمبود این ویتامین در بدن می تواند به شدت کارکرد تقسیمات سلولی را مختل کرده و موجب پیدایش سلول های سرطانی در بدن شود.

این مقاله از دست ندید!  خش خش گوش را جدی بگیرید

با تامین ویتامین دی مورد نیاز بدن می توان از بروز بسیاری از سرطان ها مانند سرطان روده بزرگ و سرطان سینه جلوگیری کرد. همچنین ویتامین دی موجود در مکمل های ضد سرطان می تواند شانس بهبود بیماران سرطانی را به شدت بالا ببرد. برخی از تحقیقات نوین نشان داده اند که ویتامین دی در از بین رفتن سلول های سرطانی در سرطان پروستات موثر است.

ویتامین های گروه B، بهترین مکمل های ضد سرطان

ویتامین های گروه ب شامل هشت ویتامین هستند که همگی جزء مهم ترین ویتامین های موجود در مکمل های ضد سرطان محسوب می شوند. آمپول نوروبیون و سرطان در این زمینه با هم رابطه تنگاتنگی دارند. زیرا نوروبیون آمپولی است که تمام ویتامین های گروه ب را در خود دارد. این آمپول موجب تامین ویتامین های گروه ب بدن می شود. البته به شرطی که به صورت مرتب و در بازه های زمانی مشخص شده، تزریق شود. ویتامین B17 یکی از مهم ترین ویتامین های گروه B می باشد. کمبود ویتامین B17 در بدن عامل سرطان محسوب می شود. یعنی وجود این ویتامین تا این حد برای بدن ضروری است.

ویتامین E برای مبارزه با سرطان ضروری است

ویتامین E موجود در مکمل های ضد سرطان نقش مهمی در مقابله بدن با رادیکال های آزاد دارد. در واقع این ویتامین با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد، به عنوان یک نجات دهنده در این بیماری عمل می کند. البته تحقیقات نشان داده است که تاثیر این ویتامین برای مقابله با سرطان پروستات بیشتر است. ویتامین ای در جوانه گندم، غلات، بادام، فندق و برخی دیگر از مغزیجات به وفور یافت می شود. کاهش عوارض شیمی درمانی بر روی قلب و عروق فرد بیمار یکی دیگر از تاثیرات معجزه آسای ویتامین E می باشد.

انواع آنتی اکسیدان ها را فراموش نکنید

آنتی اکسیدان های موجود در مکمل های ضد سرطان برای دفع رادیکال های آزاد موجود در بدن ضروری هستند. رادیکال های آزاد می توانند تاثیر منفی بر تقسیمات سلولی گذاشته و موجب پیدایش سلول های سرطانی شوند. بنابراین مقابله با آن ها بسیار مهم است. هر ویتامین یا خوراکی که خاصیت آنتی اکسیدانی داشته باشد، برای مقابله بدن با سرطان مفید می باشد. چای سبز، پرتقال، گوجه فرنگی و … جزء خوراکی هایی هستند که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند. کسانی که استعمال دخانیات دارند باید خوراکی های دارای خاصیت آنتی اکسیدانی را حتما در رژِیم غذایی خود جای دهند.

این مقاله از دست ندید!  علائم کمبود بیوتین

مکمل های ضد سرطان فولیک اسید و منگنز

در مصرف مکمل های ضد سرطان نباید فولیک اسید و منگنز را فراموش کنید. در تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان، مشخص شده که بیشتر افراد مبتلا به سرطان دارای کمبود آهن نیز هستند. همچنین عوارض مربوط به شیمی درمانی و پرتو درمانی شامل کمبود آهن و منگنز بدن نیز می شوند. آهن و منگنز با خاصیت آنتی اکسیدانی خود برای مقابله با رادیکال های آزاد ضروری هستند. جگر، گوشت مرغ، سبزیجات، سیراب شیردان، گوشت قرمز، دل و قلوه و تخم مرغ حاوی مقادیر زیادی آهن هستند. اسفناج، آناناس، زنجبیل، گردو، گندم و … نیز منابع سرشار از منگنز می باشند.

امگا 3 و سلنیوم، جنگنده های قوی در برابر سرطان

امگا 3 و سلنیوم مکمل های ضد سرطان بسیار مفید برای بدن هستند که به عنوان جنگنده های قوی در برابر سرطان عمل می کنند. امگا 3 جزء اسید های چرب مفید برای عملکرد بدن است که در روغن ماهی موجود می باشد. امگا 3 علاوه بر خاصیت ضد سرطانی می تواند موجب سلامت قلب و عروق و بهبود دیابت در بیماران شود. ماده معدنی سلنیوم موجب کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان روده بزرگ، سرطان سینه، سرطان پروستات و سرطان ریه می شود. دانه ها، آجیل و انواع غلات حاوی مقدار فراوانی سلنیوم می باشند.

در مورد درختی که میوه آن ضد سرطان است، چه می دانید؟

میوه ها به عنوان مکمل های ضد سرطان طبیعی شناخته می شوند. انواع میوه ها سرشار از طیف گسترده ای از ویتامین ها می باشند. در بخش های قبلی به اهمیت وجود ویتامین ها در بدن و نقش آن ها در مقابله با سرطان پرداختیم. درخت سیب، درخت گلابی، درخت گیلاس، درخت انار، درخت پرتقال، درخت کیوی، درخت انگور و … جزء درخت هایی هستند که خاصیت ضد سرطانی دارند. در واقع میوه این درختان، سرشار از ویتامین های مفید و مواد معدنی ضروری برای بدن می باشد. در نتیجه می توان این میوه ها را بهترین داروی تقویتی برای بیماران سرطانی دانست

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *